Květen 2014

Kuličková zmrzlina

31. května 2014 v 10:31 | Annie |  Zajímavosti a Recenze
Hi everybody, léto se blíží a proto vám představím osvěžující pochoutku- kuličkovou zmrzlinu! Asi ji moc neznáte, ale prý je moc dobrá, ale i docela drahá. Můžete ji koupit v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích a dalších místech. Moje známá ji v Praze loni prodávala. Údajně se prodává i v malých baseballových čepicích různých barev.
Má i různé příchutě třeba: citron-limetka, cukrová vata, jahoda, čokoládová nebo i žvýkačková!


Dnes to byl jen kratší článek, abych vám navodila chutě. Takže užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Samolepky / DIY

30. května 2014 v 20:15 | Annie |  Výrobky a Návody
Hi everybody, dneska vám napíšu návod na vlastní samolepky, je velmi jednoduchý. Tenhle návod jsem používala ještě když jsme si s holkama vyměňovaly samolepky už před..... uh.....X lety. Jdeme na to!

1. Potřeby: papír, izolepa, lepidlo, tužka, nůžky
2. Na papír si nakreslíme jakýkoliv vzor
3. Na ZADNÍ stranu papíru, kde není vzor dáme lepidlo a vezmeme izolepu a dáme ji na lepidlo, ale stranou, která nelepí!
4. Tady je samolepka už nalepená

Snad se vám návod líbil, užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Co třeba... tužka? II.

28. května 2014 v 17:54 | Annie |  Výrobky a Návody
Mám tu druhou (podle mě lepší) verzi tužky. V první verzi jsem tužku obalovala balícím papírem, teď jsem tužku polepila washi páskou (barevnou lepící páskou) a myslím si, že to vypadá mnohem lépe.

Přesvěčte se sami:
1.VERZE

2.VERZE

Jen a jen škola...

27. května 2014 v 18:23 | Annie
Hi everybody, dnešní téma článku bude "škola". Jelikož za měsíc budou prázdniny, tak všichni učitelé začínají bláznit s písemkami a zkoušením. Už teď na začátku týdne máme naplánovány čtyři písemky. A tím chci říct, že opravdu netuším jak to bude s blogem předpokládám, že moc článků nebude a když ano, budou předepsané dopředu. Taky si myslím, že články budou jenom ode mě a nebudou od Reiny, protože ta školu bere z nás čtyř nejvážněji.

Já bych články i v týdnu psala více, ale na to prostě nemám. Každé ráno se probudím s myšlenkou: ,,Oooooh... už zase škola" během té doby, než se doplazím do koupelny si řeknu: ,,Ok, další den se pokusím o nějaký dobrý známky a budu se snažit" ve škole na začátku je to docela dobré, ale dopoledne jak začnou říkat písemky a úkoly začínám být znechucená a znuděná čím dál víc a nejen já (určitě to taky znáte). Poslední hodinu se modlím, aby to konečně skončilo a my mohli jít na oběd, ale ani tam to není takové jaké bych si přála... Doma se zase učím a odpoledne uběhne mnohem rychleji než ve škole. A pak už jsem mrtvá, naštvaná a nevím co všechno ještě, že nejsem schopná udělat něco smysluplného.

Výsledek tohoto článku (už jsem jak naše profesorka matiky "výsledek") je, že o víkendech pravděpodobně v sobotu se pokusím aspoň nafotit nějaké fotky na návody. Po dobu čtyř týdnů (ano je to hodně) bude omezenější přísun článků (uh... vážně začínám mluvit tak nějak.... dospěleji? Bláznivěji? )
Ale na druhou stranu taky vím, že nejsme jediná škola, která před prázdninami píše a tak si uvědomuji, že návštěvnost bude možná i nulová..
No každopádně, přeji všem hodně štěstí ve škole i doma, nenechejte se zdeptat a užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Fimo versus plastelína Soft

24. května 2014 v 10:25 | Annie |  Zajímavosti a Recenze
Hi everybody, je čas na zajímavost! Napadlo mě udělat rozdíl mezi fimem a samotvrdnoucí hnoutou nazývanou Soft. Budou to výhody a nevýhody.

Fimo
Nevýhody:
 • musí se zapékat
 • špatně se rozpracovává
 • když máte v ruce kousek delší dobu roztéká se
 • když s ní pracujete musíte dodržovat spoustu věcí
 • poměrně drahá záležitost
Výhody:
 • až 56g v jednom balíčku
 • spousta barev
Soft
Nevýhody:
 • zatím docela málo barev
 • musí se dbát na to, aby nám do hmoty v kalíšku nešel vzduch
Výhody:
 • lehká
 • levná
 • lehká na zpracování
 • nezapéká se
 • neroztéká se
 • ze zbytků lze vytvořit hopíky, protože skáče
 • více množství než u Fima (za málo peněz hodně muziky)

Takže u mě rozhodně vyhrává plastelína Soft. Napiště nám jestli používáte Fimo nebo něco jiného.
Užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Kasička+fail / /DIY

23. května 2014 v 16:01 | Annie |  Výrobky a Návody
Hi everybody, dnes budu vyrábět kasičku na peníze, dlouho jsem nějakou scháněla, ale nikde jsem nenašla a tak jsem se rozhodla si ji sama vyrobit. Jdeme na to!

Potřeby: sklenice, tempery (štětce, paleta...), barevná páska, lepidlo, papír

Nejprve si vezmeme sklenici a zbavíme ji informačních cedulek. Nejlíp se to dělá tak, že na sklenici pustíme vodu a cedulky sloupneme, tak nám na sklenici nezůstanou žádné bílé kousky.

Spodní okraj sklenice oblepíme barevnou lepící páskou, víčko přebarvíme temperami a nalepíme cedulku, která bude oznamovat, že tam jsou uschované peníze. A je hotovo!


+Pro vaše pobavení vám řeknu jak jsem to dělala já a určitě se mi vysmějete..
Nejdřív jsem si myslela, že to víčko polepím barevnou lepící páskou, pak mi došlo, že tam budou nerovnosti tak jsem to co jsem měla strhala, řekla jsem si: ,,nalepím tam barevnej papír!".... chyba... zase to nevypadalo hezky a tak jsem to odloupla jenomže potom jsem tam měla lepidlo, tak jsem ho utřela a pak jsem dostala nápad, že to nabarvím lakem na nehty načež jsem se málem otrávila tím puchem a ještě to vůbec nezabarvovalo, tak jsem si vzala odličovač a odbarvila lak... později mě napadl geniální nápad... temepery! A těmi to šlo hned, ale tam jsem zase měla problém s tím, že fialová mi nešla otevřít, ze zelené co se mi líbila vytekla žlutá, ale konečně se mi podařilo vymáčknout úžasnou zelenou, která je na kasičce, ale nejvíc mě dostalo, že z té tuby na které byl proužek tmavě smrkově zelené, vytekla krásná limetková, kterou jsem nakonec použila. Takže to bylo moje trápení... ano dovoluji vám se mi vysmát, ale poučte se a nedělejte chyby jako já!
Užívejte si života a u dalšího článku ahoj!

*fotky jsou větší než obvykle, protože kdybych je měla jako vždy, byly by zdeformované a nebyly by pěkné*

příběh part 2

23. května 2014 v 15:39 | Míša |  Příběhy
Ehm * sakra! Proč tak začínají všechny moje články!* Takže jsem si vědoma toho,že už je pátek a není tu žádný příběh je to z toho důvodu,že měla napsat Haruko pokračování toho svého.... But who cares?! Stejně to nikdo nečtePlačící

...,,Tohle snad nemyslíte vážně? Zrovna mě šoupli do děcáku a rovnou dostanu nejmenší pokoj a ještě k tomu nějakou blbou spolubydlící asi Emily nebo tak nějak určitě bude divná!!"rozkřičela se Rosalie na ředitelku děckého domova, když jí vtrhla do kanceláře. ,,Ale Rosalie! Emily bude určitě milá hodná dívka. Každou chvílí má přijet tak jí mile přivítej a můžeš si zabrat lepší postel" snaží se ředitelka uklidnit situaci. Rosalie na ni vrhne vražedný pohled pak se otočí na podpatku a práskne za sebou dveřmi kanceláře.
Pfff zaber si lepší postel ať náhodou ta Emily nemá výhodu...je mi snad pět?! Pomyslí si Rosalie když otvírá ošoupané dřevěné dveře svého pokoje. Tiše za sebou zavře a posadí se na spodní část palandy a nepřítomně zírá do zdi. Jak jen mi tohle mohl fotr udělat? Zbavil se mě jako úplnej sobec nenávidím toho hajzla! Říká si vduchu naštvaná Rosalie.V tom na chodbě uslyší hlasy a potom jak někdo běží. V zápětí se rozletí dveře a v nich stojí vysoká blondýna s obrovskou taškou. Něco jí potichu zabručí z čehož Rosalie pochopí, že právě dorazila holka se kterou má být na pokoji další 4 roky Emily. ,,Hele já zrovna taky nejsem nadšená z toho, že tu se mnou máš bydlet. Co kdyby sis mě prostě nevšímala!!" zvýší hlas rozhořčená Rosalie. ,,To asi nepůjde protože se nás všechny vychovatelky snaží skamarádit." odpoví Emily a posadí se na postel vedle Rosalie. ,,Ale mám plán...když už tady jsme pokušme se jim udělat ze života peklo.." řekne vážně Emily a šibalsky se usměje. ,,Fajn..rozhodně to zní líp než si tu lakovat nehty" odpoví trochu nedůvěřivá Rosalie. ,,Dobře, začala bych tím, že se tady pořádně porozhlídneme......"


Zatraceně kde to jsem pomyslí si Lucy, když konečně otevře oči. ,,Je tady někdo?" zeptá se. Kolem ní je úplná tma a cítí vlhký zatuchlý pach plísně. Slyší odkapávat vodu ze stropu...po dlouhých minutách se její oči přizpůsobí tmě a ona rozezná obrysy místnosti ,ve které je. Ale až po delší době si uvědomí,že místnost vlastně nemá východ..............

To be continued ..I hope you enjoyed it...
Vaše Míša

Šanon / DIY

21. května 2014 v 13:50 | Annie |  Výrobky a Návody
Hi everybody, rozhodla jsem se, že zkusím vyrobit šanon z krabice. Tohle DIY máme i v učebnici angličtiny a neodolala jsem a musela to zkusit a udělala jsem i návod. Doufám, že to taky vyzkoušíte nebo se aspoň inspirujete. Jdeme na to!

Potřeby: krabice, nůžky, barvy (paleta, štětce)/barevný papír(lepidlo)

Odstřihneme vrchní část krabice a dozdobíme podle vašich představ.
Já jsem tentokrát zvolila tempery, protože jsem si říkala, že s barevnými papíry pracuju hodně často, tak použiju zase něco jiného .

Užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Prosba

20. května 2014 v 16:24 | Annie
Hi everybody, asi jste si všimli našeho systému přidávání článků. Myslím tím, že v určitý den vychází určitý druh článku.

Bohužel nám pomalu, ale jistě dochází nápady o čem psát nebo co vyrábět, proto bysme vás chtěly poprosit aby jste komentovali- tím byste nám dávali další sílu a my bysme dál hledali inspirace nebo přímo vy byste nám dávali nějaké nápady. Mohli byste si říct o čem byste chtěli článek nebo byste nám mohli poslat nějaké fotky. Doufám, že si to někdo vezme k srdci a něco nám navrhne/pošle.

Napadlo nás, že bysme mohly natáčet videa, ale nechceme být tuctové, necheme ,,Jen" dělat videa o výrobcích. Chtěly bysme dělat něco jiného než ostatní, ale jelikož nikdo nekomentuje, tak nevíme jestli by se to uchytilo apod. takže momentálně se nic takového neplánuje.
Uvidíme jak to všechno bude, ale takhle žádáme naposledy.

+Chtěly bysme taky dělat soutěže, třeba k ročnímu výročí blogu, ale nevíme jestli by se někdo účastnil, aby jsme pořádaly soutěž pro jednoho člověka je zbytečné. Takže to znamená...? Ano, vy víte že byste museli komentovat. Jenomže nám je to vážně líto, my si na tom dáváme opravdu záležet! Ale to už mooc předbíhám, až bude čas dozvíte se vše :)

Takže užívejte života a u dalšího článku ahoj!

Dvojitý recept

19. května 2014 v 19:18 | Annie |  Recepty
Hi everybody, moc se omlouváme, že včera nevyšel recept jak bylo plánováno, ale měla to na starosti Reina, jenomže neměla celý víkend čas. To se někdy může stát ne? Můžete nám přičíst body k dobru protože jsme se na to nevykašlaly a článek stejně napsaly! A recepty to budou hned dva, jednak aby jsme napravily chybu a taky proto, že jeden recept by byl moc krátký. Jdeme na to!

Ovocný salát
Suroviny na jednu porci:
1. jedno jablko
2. jeden banán
3. jedno kiwi
4. bílý neslazený jogurt (150g)

Ovoce umyjeme a nakrájíme. Jablko na kostičky, banán na kolečka a kiwi také na kostičky. Dáme do misky a zalejeme jogurtem, promícháme a je hotovo! :D Jestli máte rádi sladší jídlo nebo vám cukr v ovoci nestačí, tak si na salát nalijte med nebo nasypte kakao nebo třeba skořici. Já jsem nic nepřidávala, protože jsem chtěla mít salát co nejzdravější. Salátu (pokud použijete stejné množství jako já) je plná menší polévková miska. Takže pokud chcete , můžete z jedné porce zdravé svačinky udělat zdravou svačinu ještě pro někoho dalšího.


Rychlá večeře
Suroviny:
1. pečivo (klidně starší)
2. šunka
3. sýr
4. koření-červená paprika
5. máslo

Pečivo- housku, rohlík, bagetu rozkrojíme napůl a mamažeme máslem. Obložíme pečivo šunkou s sýrem. Pokud máte chuť nasypejte můžete přidat i koření.
Dáme na plech do trouby na 180 stupňů celsia a vyndáme, až se sýr začne roztékat.
Myslím si, že je to rychlá večeře a je to dobré, když máte starší pečivo a nechcete ho vyhodit.

Takže to je pro dnešek všechno, užívejte života a u dalšího článku ahoj!