Prosinec 2013

Návod I.

16. prosince 2013 v 21:44 | Annie |  Výrobky a Návody
Ahoj! Jak všichni víte už je advent a Vánoce máme záááá asi 8 dní :D Takže pokud nevíte co dát kámošce nebo ségře tak vám chci s tímto problémem pomoct :) Bude to náramek z bužírek.... překvapivě :P
Potřeby: - 6 bužírek- já volila 2 růžové, 2 modré a 2 průhledné
- pravítko, nůžky
- šikovné ruce a trpělivost
Jdeme na to!
Všechny bužírky si dáme tak, aby všechny visely svisle dolů. Vezmeme si pravítko a odměříme si 10cm a uděláme volný uzel, který později rozvážeme, za prvním uzlem si odměříme dalších 5 cm a uděláme další uzel. Teď upleteme 4 obdélníkové uzly ze 6 bužírek, po tomto kroku upleteme 4 točité uzly opět ze 6 bužírek a pak pleteme zase obdélníčky pak točité uzlíky a ještě jednou obdélníčky, všechny jsou po čtyřech uzlech. Takže máte: obdélníky, spirálky, obdélníky, spirálky a obdélníky.
Vybereme si 4 bužírky, zbylé 2 bužírky odstřihneme, Upleteme 9 obyčejných čtvercových uzlů. První část hotova! :)
Jak jsme udělaly ty dva uzly na začátku ty rozpleteme a za obdélníčky pleteme ze 4 bužírek 9 čtvercových uzlů. Do posledního uzlíku vpleteme tu odstřihlou bužírku, musíme to pořádně utáhnout. Pak si z obou konců vybereme nějakou bužírku a uděláme posouvací uzel. Bužírky které překáží odstřihneme ;)
Doufám že jste aspoň něco pochopily a povedlo se vám to. Mně osobně se to moc líbí i když jsem to pletla udělala jsem tam menší chybu u toho konce a tak jsem to musela předělávat :D Poprvé jsem to dělala podle nějakého pošahaného návodu který byl docela složitý, ale pokusila jsem se vám to nějak zjednodušit.
Všichni z Bužírka corp. přejí pěkné a klidné Vánoce ;)